Esnaflarımız 72 yıl sonra bir araya gelerek 01.08.2002 tarihinde SS Boğaziçi Yolcu ve Turizm Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini
(BOĞAZİÇİ YOL-TUR) kurmuşlardır. Bu sektörde ilk defa bizim  tarafımızdan uygulanan havuz sistemi ile birliğin ilk adımını atmış olduk Kooperatifimizi de kurarak bu birlikteliğimizi kurumsallaştırdık.

1930 lu yıllarda dedelerimiz kürekli sandallarla yolcu taşımaya başlamışlardı. Daha sonra motorlu sandallar yapıldı ve bunlarla yolcu taşındı. Gelişen yolcu taşımacılığına cevap vermek için yapılan tekne değişimleri 1990 yıllarından sonra daha modern kapasitesi büyük teknelere dönüştü. Bünyemizde 12 kişilik tekneden 300 kişi taşıma kapasiteli tekneler bulunmaktadır. Yenileşme çalışmalarımız devam etmektedir. 500 kişi taşıma kapasiteli teknelerimizi çok yakında hizmete girecektir. Kooperatifimiz EMİNÖNÜ-KASIMPAŞA hattında yolcu taşımaktadır.

Ayrıca turizme yönelik, turizm firmalarıyla yapmış olduğumuz anlaşmalara uygun olarak Boğaz ve Adalar’a turlar yapmaktayız. Teknelerimizde gece ve gündüz düğün, nişan, kokteyl, nikah, sünnet toplantıları, yemekli, yemeksiz canlı müzikli boğaz turları da yapmaktayız. Kooperatifimiz zorluklarla gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir. Bu bilinçle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu zorlukları örgütlü gücüyle aşabileceğimizi bilerek çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

BİRLİĞİMİZ GÜCÜMÜZDÜR, KALİTE EŞİTTİR HİZMET İLKEMİZDİR.

SAYGILARIMIZLA,
Huseyin KAİN
Yonetim Kurulu Başkanı